Freelance İle Çalışmak Nasıl Olur?

Enes Çelik
2 min readOct 26, 2020

--

Merhaba arkadaşlar bugün yazımda size freelance ile çalışmanın ayrıcalıklarından bahsedicem. Hazırsanız başlayalım..

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda bu işi sadece ajanslar yapmamaktadır. Freelance olarak çalışan ve kendini dijital pazarlamanın her alanında geliştiren meslektaşlarım da en az iyi ajanslar kadar kaliteli hizmet vermektedir.

Freelance kelimesi türkçe olarak serbest çalışan tüm yetkinin kendisinde olan bir iş modelidir. Sosyal medya kanalarında freelance SEO ve Dijital pazarlama çalışmalarıda bu şekilde yürütülebilir.

Freelance çalışan insanlar ajanslardan daha makul fiyatlara size daha iyi bir hizmet sağlayabilirler. İyi bir freelance ile çalışmak size ve markanıza değer katacaktır.

İyi bir freelance nasıl bulunur?

Freelance arayışınızda dikkat etmeniz gereken en önemli detay aradığınız kişinin web sitesini inceleme yaparak daha önce hangi kurum veya firmalara danışmanlık yaptığını gösteren referansları olmasıdır.

İyi bir freelance çalışan referanslarını web sitesinde bulundurur. Size kesin ve garanti her şey çok yakın zamanda mükemmel olacak sözlerini veren SEO uzmanlarından veya dijital pazarlama uzmanlarından uzak durmanız olacaktır. Dijital pazarlama süreçleri uzun vadeli işlemler olduğu için kısa zamanda olumlu sonuçlar olmak zordur. İstikrar başarıyı getiren unsurdur. Bu konuda sizlerde alacağınız hizmetlerden hemen sonuç beklememeniz gerekecektir. Sabırlı olup, başarıyı beklerseniz olumu sonuçlar zamanla gelecektir.

Freelance İle Arkadaşta Olabilirsiniz

Yaklaşık 3 yıl öncesinde bir markaya sosyal medya danışmanlık hizmeti vermeye başladım. Bunun öncesinde beni arayan ve hizmet almak isteyen arkadaşa durumları anlattım. İş görüşmesi için Kadıköy’de buluştuk. Sonrasında iş planını oluşturup, çalışmalara başladık. Sürekli birbirimizden haberdardık. Arkadaşta grafik tasarım işlerinde uzman olunca yapacağımız sosyal medya danışmanlık işinde o da grafik tasarım işlerini yapabileceğini söyledi. Daha önceki çalışmalarını gösterince benim de hoşuma gitti. Bundan sonraki işlerimde de çalışmak üzere arkadaş kaldık.

Bana ve Web siteme ulaşabilmek için aşağıda sizlere iletişim bilgilerimi bıraktım.

Web sitesi: enesmedya.com

Facebook: https://www.facebook.com/enesmedyacom

İnstagram:https://www.instagram.com/enesmedyacom/

Twitter: https://twitter.com/enesmedyacom

Linkedln: https://www.linkedin.com/in/celik-enes/

--

--

Enes Çelik