Nasıl Dijital Medya Danışmanı Oldum?

Enes Çelik
1 min readSep 9, 2020

--

İlkokul, Ortaokul, Lise, Üniversite derken eğitim hayatımı tamamladım. Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Daha sonra işlerim istediğim gibi gitmedi.

Farklı meslek dallarında(İnşaat, market) de çalıştım. Mutlu değildim, yaptığım işlerden keyif alamıyordum. ve sonunda askere gittim. Askerde kafamı toplayıp, geldikten sonra Dijital medya bölümüyle hiç ilgim olmamasına rağmen tanışma fırsatı yakaladım.

Bu şansı iyi değerlendirip, zaman kaybetmek istemiyordum artık. Nitekim de öyle oldu. Birden fazla ajans da çalışma fırsatı yakaladım. Bunlardan ilki olan ajans da, pandeminin gelmesiyle ilk iş tecrübem çok kısa sürdü. Stresli olmamak elde değildi. Yeni başlamıştım ve gelişmek istiyordum.

Dijital medya danışmanlığı hizmeti vermekte kararlıydım. Freelance olarak birkaç firmayla görüşüp kendimi geliştirmek için düşük fiyatlarda hizmetler vermek istedim. Bu süre zarfında hocalarımdan, sektörün önde gelen uzmanlarından yardımlar alarak, kendimi geliştirmeye devam ettim. Bu mesleği herşekilde kullanabilmek için, SEO alanında da ilerlemek ve kendi markamı, sitemi üst sıralara çıkarmak çok keyifli gelmeye başladı.

Sizlerde benim gibi hayatınızın önceki dönemlerinde sevmediğiniz, mutsuz olduğunuz işi yapıyorsanız, dijital medya konusunda kendinizi geliştirebilir, daha yüksek gelirlerde çalışabilirsiniz.

Beni sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz;

Facebook: https://www.facebook.com/enesceliik25/

İnstagram: https://www.instagram.com/enesceliik25/

Twitter: https://twitter.com/enesceliik25

Linkedln: https://www.linkedin.com/in/enes-celik25/

--

--

Enes Çelik