Toptan Bijuteri Deneyimim

Enes Çelik
2 min readJun 2, 2021

Toptan takı ve bijuteri denilince Eminönü ilçesi akla gelir. Bu bölgede güven, kalite ve güncel bijuteri ürünlerini aradığınızda bulursunuz. Hatta sadece bijuteri değil, toptan ne olursa olsun akla ilk Eminönü gelir.

Bir şeyler yapmak istiyordum, özgüvenim yüksek ve cesaretli yapımla Eminönü’ne gidip, toptancı esnaflarla sohbet etmeye karar verdim. Sirkeci’de indikten sonra anladım ne kadar büyük bir yere geldiğimi. Mısır çarşısında insanların para kazanmak için telaşları beni daha bir isteklendirmişti.

Tesadüf mü bilmem ama gezerken, kutu taşıyan bir abi ile çarpıştım. Kutudaki bütün kolyeler ve takı malzemeleri yere düştü.

Ben: Kusura bakma abi özür dilerim!

Abi: Estağfurullah kardeşim, canın sağ olsun.

Ben: Yardım edeyim abi, taşıyayım nereye gidiyorsan.

Abi: Yok yok ben hallederim.

Ben: Olmaz abi yardım edeyim.

Abi isteğimi kırmadı ve yardım etmeme onay verdi. Dükkana doğru giderken abi ile muhabbet etmeye başladık ve toptan takı malzemeleri satıyormuş. Dükkana girdiğimizde çeşit çeşit kolyeler, küpeler, yüzükler, bileklikler, hızmalar, aklınıza ne geliyorsa.

Dışarıdan perakendeci müşteriler bijuteri ürünlerini toptan almaya gelmişti. Bir an hoşuma gitti ve bende bu işi yapmak istedim. O an gözüme her şey çok güzel gelmişti.

Firma yöneticisi ile görüştüğümde toptan bijuteri sektöründe uzun yıllardır bulunduklarını ve sayısız mutlu müşterileri olduklarını belirttiler. Firmanın Google’dan yorumlarına ve İnstagram hesabındaki paylaşımlarına baktım. Acaba bu firmadan toptan ürün alıp, satabilir miyim? diye düşünmeye başladım. Alt limitleri çok yüksekti. 500 TL.

Ürünler muazzamdı. Resmen al beni çok rahat satarsın diyorlardı. Zirkon küpelerin o naifliği, çelik küpeler zarafeti ve daha nicesi :)

Toptan küpe modellerinde ürün seçeneği çok fazlaydı ve en çok satan ürünlerin küpeler olduğunu öğrenince küpe almaya karar verdim. Üstelik her hafta ürünlerin yenileri geldiğini ve sürekli olarak güncellendiğini duydum.

Şimdi, ayda 50.000 TL’ye bijuteri malzemeleri alıp, %100 kar ile satıyorum. Cihan bijuteri ürünleri gerçekten kaliteli ve ithal ürünler. Yerli ürün satan firmalarda var Eminönü bölgesinde.

İnanın bu sektörde onların da ürünlerini gördükten sonra Cihan bijuteriden aldığım ürünlerin daha kaliteli olduğunu ve fiyatlarının hakkını verdiğini gördüm.

Virüs hastalığı döneminde finansal olarak zorluk çekenler varsa Eminönü’ne gelsin. İlla bijuteri olmak zorunda değil, diğer sektörlerle temas halinde olup, kendinize kazanç kapısı aralayabilirsiniz.

Eğer cihan bijuteri hakkında bilgi almak ve bu firmayı araştırmak istiyorsanız,

Web Sitesi: https://cihanbijuteri.com

İnstagram: https://www.instagram.com/cihanbijuteri adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

--

--